Porcarii made by Blasfemicioasa(adik eu ),Costel si Corpse

In jos

Porcarii made by Blasfemicioasa(adik eu ),Costel si Corpse

Mesaj Scris de Maltesse Cross la data de Vin Mar 07, 2008 7:19 am

Cartea lu` Blasfemie

Dupa secole intelungate de noapte si frig (secole a cate 60 de minute fiecare), the grimm and frostbitten kingdom of targu mures a fost pocnit direct in ochi de soseta soarelui, lucru care l-a adus la viata imediat, asemenea unei picaturi de ketchup care atinge o spagheta .
Blasfemia ca in fiecare dimineata , se trezi plictisita , gata sa dea autografe la orice pas . Dar azi s-a intamplat ceva ciudat . Blasfemicioasa nu avea chef de autografe asa ca s-a trantit ca o spagheta uda in pat si a lenevit ore intregi .
Era un semn rau ! Lucrul acesta nu s-a intamplat niciodata ! Ceva rau avea sa se intample , prin puterea cremei roz si a unghierelor de plastic .
Se gandea ca o sa strice telecomanda butonand aiurea incercand sa gaseasca ceva bun , incercand sa tina butoanele care pareau sa se blegeasca din ce in ce mai mult la locul lor. Dar deodata o stire care o plezneste ca o soseta " In the grimm and frostbitten kingdom of targu mures facu` poc ceva " . Profetia lui Costel se adeverise ! Ceva rau s-a intamplat ! Fiind uimita atat de tragicul incident, cat si de spiritual malefic al combinatului creierasi se imprastiara pe o raza de cativa metri, constituind hrana pentru cartite si rame fluorescente, a si uitat ce a explodat .
Intra linistita pe forumu` ei in crestere . Il intalni pe Costel care e mereu acolo si posteaza ca prostu` habauc de indata ce vede iarba. Dupa ce Costel a dat inca o dovada de prostie suprema , a ascultat povestea Blasfemiei , si a promis ca o sa scrie o carte despre acest tragic incident si urmarile acestuia . Adevaru` e ca , Costel , nu avea nicio idee despre eveniment , nici despre urmarile acestuia . Defapt , nu stia daca o sa fie urmari .
Spre seara , dupa ce soarele s-a dus in alta parte , cu tot cu soseta lui murata in sudoare de la axile a diminetii , iar muierea Luna isi facu aparitia pe cer cu ajutoru` spaghetelor care o ridica in fiecare seara , dar nu orice spaghete , niste spaghete speciale , rupte din hoarda nostalgiei .
In timp ce se gandea , si se tot gandea ,si stirile i-au adus aminte lu` Blasfemie despre tragicul eveniment care a marcat the grimm and frostbitten kingdom of targu mures , s-a dus sa ii zica lu` Costel . Explodase combinatu` ! Ce combinat , nu se stie , autoru` fu prea destept ca sa se uite la stiri .
Fara sa ii mai zica ceva lu` prostu` de Costel , Blasfemie disparu ca un pitic in intuneric . Costel incerca din rasputeri sa dea de ea , dar nu a reusit . Costel s-a apucat sa scrie singur cartea , fara alte ajutoare ale Blasfemiei , care disparuse fara urma , si l-a lasat pe autor singur si prost . Simtindu-se abandonat de toate puterile care disparusera cu Blasfemia , Costel ceru ajutoru` Paganei , care avea multa imaginatie , si care l-a mai ajutat pe Costel si la alte povestioare cretine . Unindusi amandoua puterile , au inceput sa scrie . Si tot scriau , dar cartea tot nu era gata , pt . ca , autoariele nu stiau nimic . Sad
Asa ca , Costel se informa , iar cartea fara sens incepu sa capete sens . Explodasie combinatul Azomures , combinat de ingrasaminte chimice [ o.O] , din cauza scaparilor di amoniac . Sad Trist . Pi cier ierau nori in forma di spaghietie , unghiere , si toate cele .
Acest tragic eveniment a curmat viata unui om si a trimis la spital cu arsuri grave un altul .
Consecintele fura grave : sudorul Ionica sau Ionel Farcas [ nu de alta , autoru` nu isi aduce aminte nici numele astuia Sad ] in varsta de 50 si ceva di ani , strivit di suflul iecslopziei era deja in stop cardio respirator si nu mai putea fi salvat [ieste , si asta ie trist Sad ] , iera om casatorit , cu 2 copii . Ionica Farcas iera un mieserias apreciat di toti ciei cu care a lucrat la Azomures . Maria Dandarau [ cred ca asa o chema ^_^] a declarat " Exclud posibilitatea unei greseli de-a lui Farcas si cu atat mai mult exclud sa nu fi respectat normele de protectie a muncii sau sa nu fi purtat echipament de protectie “ Colegul lui Ionica , un ungur al carui nume Costiel nu il poate retine , in varsta de 50 di ani fu grav ranit , iar miedicii l-au diagnosticat , provizoriu , cu fracturi multiple ale mainilor si picioarelor . Ie posibil ca unguru` sa fi inhalat vapori tocsici di amoniac , asa cum citi Costiel pi un site . Staria lui iera considierata di miedicii curanti ca fiind „ grava , dar stabila “ . Tre sa aviem incredere in iei , ca mereu ne spun adevaru` si sunt sinceri ! :>
La fata locului sosira multi d-astia , riepriezentanti , ai tuturor institutiilor statului care au tangenta cu Azomuresul .
Diesi conducierea combinatului nu recunoaste aciest lucru, e limpede ca in zona unde s-a produs explozia , vaporii de amoniac aveau o concentratie piestie limita de inflamabielitate . :> Dar , totusi , ne-au mintit priesedintii / priministrii / diriectorii si toti astia vriodata pi noi ? Triebe sa aviem incredere si in astia ca si in doctori si Taricielu` care cand afla de noru` toxic care vienea di la Ucrainieni , chiar in timp cie Costiel scria diespre iel , se indrepta spre Romanica , fugi cu familia in Franta . Bizaaaaaar . ^_^
Revenind la cartea Blasfemiei , o tanara profiesoara di biolojie cu nume foarte ciudat care incepea cu G , zise ca din punctul iei di viedere toate is in regula si ca miediul ambiant nu fu` afiectat .
Ramane de vazut , pana la urma .

Trist , dar mai trist ie ca , prostul de Costiel a ramas in urma , asta afla pe cand umbla pe Gardianu` dupa informatii , si aflaa ca incidentu` a avut loc pi mirifica data de 31.01.2007 . Costel scrise cartea degeaba , si nu stie despre ce combinat a vorbit Blasfemie , si nici de urmarile lui , si nici de numaru` di victime , si nici despre consecintiele grave . [ daca fura asa de grave cum fura astea Sad Vai , vai , vai Sad ] Costel fu` pleznit de stire ca de spagheta care a plezint-o pe Blasfemie , dimineata .
Mai bine scria despre reactorul de la Rm.Valcea care a explodat . Sad

Ce invatam din aceasta carte scrisa la plictiseala ?
Ca niciodata nu ie bine sa te bagi unde nu te pricepi . Aviem ca iecsemplu pi domnul ungurel si pe idiotu` de Costel . Ce au facut aceste 2 personaje ? S-au bagat ca musca`n lapte unde n-au priceput . Aflai de pe un site cu 24 [ o.O jmeker ] ca ungurelu` a mai facut nu stiu ce si a conectat niste fire gresit . Ce a facut Costel ? S-a oferit ca prostu` sa scrie o carte despre un incident , despre care , nu avea habar , si , despre care a aflat ca s-a petrecut acum 6 luni .

Morala : Daca iesti prost , nu fii si agresiv ! Adica , stai in banca ta . ^_^

[Oricine copiaza cieva din Cartea lu` Costel si a lu` Corps ai a lu`Blasfemie sau Blasfemicioasa cum vreti voi , va fi pedepsit conform legilor , adica , prins , batut si violat de porcii lu` Costel ]
Maltesse Cross
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 187
Varsta : 28
Data de inscriere : 15/02/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Porcarii made by Blasfemicioasa(adik eu ),Costel si Corpse

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art la data de Joi Mar 13, 2008 2:20 am

Stai binisor la acest capitol...Asta e un test de rabdare...???
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2682
Varsta : 41
Data de inscriere : 18/11/2007

Vezi profilul utilizatorului http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Maltesse Cross la data de Joi Mar 13, 2008 4:54 am

Smile) nu...e mandria mea :>:>:> chestia asta e cscrisa de acum 2 ani Smile)
Maltesse Cross
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 187
Varsta : 28
Data de inscriere : 15/02/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat